Úbočím Kluku
(žlutá trasa č. 6328)
 
 
Klepnutím zvětšíte...
Rozcestí turistických cest U Habří
Klepnutím zvětšíte...
Usedlost na návsi ve Slavči
Klepnutím zvětšíte...
Zvonička ve Slavči

Značená cesta je nenáročná a poměrně krátká, hodí se tedy i pro děti a starší pochodníky. Slouží jako spojka k napojení dálkových tras na železnici a k vytváření okruhů. Startujeme na rozcestí s modrou 1233 U Habří. 

Nedaleko odtud je romantická zřícenina gotického kostela svatého Víta. Pochodujeme lesními a polními cestami kolem samot do osady Slavče, v níž stojí za prohlídku návesní kaplička z roku 1686 a řada selských barokních usedlostí. 

Naši trasu křižuje zelená 3335, kterou můžeme využít k výstupu na nedaleký Kluk, z jehož vrcholové skály je příjemný výhled na údolí pod Kletí. My ale pokračujeme po silničce ve svahu, odkud si můžeme prohlédnout samoty zvané Zahrádka, zařízlé hluboko do lesního masivu. 

Cestou mineme i polozapomenutou poutní kapličku se studánkou. Ze silnice odbočíme na polní cestu a mineme tak památník osvobození armádou Spojených států odhalený roku 1992 na nedaleké křižovatce silnic. Tudy probíhala v roce 1945 demarkační čára, oddělující „hodné“ osvoboditele od těch „zlých“. 

Polní cesta nás pak dovede do dolní části osady Vrábče, kde si můžeme na vlak či autobus počkat v útulné hospůdce asi tak tři metry od kolejí železniční trati z Českých Budějovic na Český Krumlov.


Klepnutím zvětšíte... Klepnutím zvětšíte... Klepnutím zvětšíte...
Poutní kaplička v lese nad Slavčem Památník osvobození armádou Spojených států Hospoda na zastávce ve Vrábči
 
 

Webdesign: NEBE s.r.o.        Copyright: © Blanský les - podhůří