Živá řemesla a umění
DŘEVOEZBÁŘ Alois Mareš MALÍŘ Alfred Kindler
KAMENOSOCHAŘ Richard Rudovský TEXTILNÍ HRAČKY Háhruška

Textilní hračky Háhruška
Klepnutím zvětšíte...
Hana Hrušová s populárním kapsářem Mašinka
Klepnutím zvětšíte...
Hlavička připravená ke kompletaci výrobku
Klepnutím zvětšíte...
Polštářek Budík
(Záboří) Z pestrobarevné kopice látek a okamžité inspirace se rodí většina dětských hraček a součástí oblečení, nesoucích označení Háhruška. Od počátků z roku 1990 firma na trh uvedla na 50 originálních vzorů, zpravidla podle vlastních návrhů spolumajitelky společnosti Hany Hrušové. 

K nejúspěšnějším modelům patří kapsář Mašinka, polštářek Budík, ale i polštářek Pivo, který se proslavil rovněž díky Budějovickému Budvaru. 
Vlastní styl výrobkům propůjčuje především malovaný obličej a osobitý rukopis, přenášený z makety a pauzovacího papíru až do podoby výrobního střihu. Dobrou průpravou do světa hraček byla pro Hanu Hrušovou práce v dílnách českobudějovického Malého divadla. Do Záboří se firma přestěhovala v polovině 90. let, v současnosti zaměstnává na dvacet lidí z blízkého okolí. 

Výroba hraček je záležitost sezónní, nakupují se většinou jednorázově před Vánoci. Má-li se zajistit práce pro středně velkou firmu na celý rok, není to snadné, navíc asijská konkurence je velmi tvrdá. Pomáhá šití dětských oděvů, výroba na zakázku a export. V zahraničí dnes zájem zákazníků prý překonává i obtížnou výslovnost českého názvu Háhruška.

Klepnutím zvětšíte... Klepnutím zvětšíte... Klepnutím zvětšíte...
V expedici hotových hraček Populární Losík a nová hračka Pes Každý detail je důležitý
Klepnutím zvětšíte... Klepnutím zvětšíte... Klepnutím zvětšíte...
Sídlo firmy v Záboří Polštářek Sluníčko Hračky pro děti vytvářejí citlivé ženské ruce
 
 

Webdesign: NEBE s.r.o.        Copyright: © Blanský les - podhůří